Tuoreimmat uutiset

0
  Aika: 02:42 (GMT +2:00)

Talouskalenteri

Aika Val. Tapahtuma Todellinen Ennuste Edellinen
Tulevat keskeiset taloustapahtumat
6h 02m   CHF Kausivaihtelusta puhdistettu ty?tt?myysaste   2,4% 2,3%
6h 02m   CHF Kausivaihtelusta puhdistamaton ty?tt?myysaste   2,3% 2,3%
6h 17m   DKK Tanskan kuluttajahintaindeksi (YoY)   0,7% 0,7%
8h 47m   GBP MPC:n j?sen Tenreyro puhuu        
?skett?in julkaistut keskeiset taloustapahtumat
02:30   AUD V?hitt?ismyynti (MoM) 0,9% 0,4% 0,1%
01:30   JPY Kotitalouksien menot (MoM) 2,6% -9,8% -11,5%
01:30   JPY Kotitalouksien menot (YoY) -2,0% 2,5% -5,1%

T?rkeimm?t kryptovaluutat

Title Tyhjenn?
  Nimi Symboli Hinta (USD) Markkina-arvo (24H) vol. Muutos (24 h)
Bityabo亚博平台 BTC 7.853,8 $143,18B $23,76B -1,45%
Ethereum ETH 137,44 $15,14B $7,65B -1,94%
Ripple XRP 0,20366 $8,88B $1,36B -1,63%
Tether USDT 1,0043 $4,64B $27,78B +0,24%
Bityabo亚博平台 Cash BCH 238,21 $4,37B $1,90B -0,58%

Tekninen Analyysi

Norja 25
849,60
09.01.2020 17:26
J?senten n?kemykset
H?rk?
0%
Karhu
100%
Yhteenveto: VAHVA MYY Aloita kaupankäynti
Liukuva Keskiarvo:Osta (4)Myy (8)
Indikaattorit:Osta (0)Myy (9)
S3S2S1Pivot KohtaR1R2R3
848,80849,40849,80850,40850,80851,40851,80

Uutiset

N?yt? lis?? uutisia

Osakehaku

Seuraa osakkeita
   
   
   
Haku

Kryptovaluuttaparit

Katso kryptovaluuttojen tosiaikaiset kurssit
   
   
   
Haku
10.01.2020 00:42 GMT

Reaaliaikaiset rahoitusmarkkinat

Suomen Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
OMX Helsinki 25 4.239,57 +3,02 +0,07%
Up
66.67%
Down
33.33%
16 8
OMX Helsinki 9.935,53 +21,90 +0,22%
Up
61.76%
Down
22.79%
Unchanged
15.44%
84 31
OMX Helsinki Mid . 380,80 +3,11 +0,82%
Up
83.33%
Down
16.67%
5 1
OMX Helsinki Smal. 454,66 +4,14 +0,92%
Up
52.94%
Down
27.45%
Unchanged
19.61%
27 14
OMX Helsinki Benc. 52,76 +0,06 +0,12%
Up
72.92%
Down
16.67%
Unchanged
10.42%
35 8
OMX Helsinki Cap . 6.909,68 +15,42 +0,22%
Up
61.76%
Down
22.79%
Unchanged
15.44%
84 31

Maailman Indeksit

Nimi Viimeinen Muut. Muutos % Markkinakatsaus Nous. Lask.
Dow 30 28.956,90 +211,81 +0,74%
Up
66.67%
Down
33.33%
20 10
S&P 500 3.274,70 +21,65 +0,67%
Up
73.31%
Down
26.10%
Unchanged
0.60%
368 131
DAX 13.495,06 +174,88 +1,31%
Up
90.00%
Down
10.00%
27 3
S&P/TSX 17.235,57 +67,75 +0,39%
Up
63.36%
Down
32.33%
Unchanged
4.31%
147 75
Nikkei 225 23.845,00 +105,13 +0,44%
Up
66.96%
Down
29.02%
Unchanged
4.02%
150 65

Indeksien Futuurit

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
Ruotsi 30Marras 20191.745,00+0,66%
Norja 25Tammi 2020849,40-0,18%
OMXC25 FTammi 20201.148,50+0,22%
DAXMaalis 202013.541,5+0,25%
S&P 500Maalis 20203.281,88+0,18%
FTSE 100Maalis 20207.555,2+0,66%

Hy?dykkeet

NimiKuukausiViimeinenMuutos %
KultaHelmi 20201.552,35-0,13%
WTI-raaka?ljyHelmi 202059,55-0,02%
HopeaMaalis 202017,918-0,10%
LuonnonkaasuHelmi 20202,164-0,14%
US SoijapapuMaalis 2020942,500,00%
US Vehn?Maalis 2020562,750,00%

Johtavat suomalaiset osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Nokia Oyj3,626+0,004+0,11%
Neste Oil Oyj30,72+0,08+0,26%
Stora Enso Oyj R12,290-0,040-0,32%
Kesko63,80+0,36+0,57%
UPM-Kymmene29,82-0,10-0,33%
Sampo Oyj A39,23-0,22-0,56%

Johtavat Osakkeet

NimiViimeinenMuut.Muutos %
Exxon Mobil69,76+0,53+0,77%
Alibaba ADR221,78+3,78+1,73%
Deutsche Bank7,716+0,031+0,40%
Facebook218,30+3,08+1,43%
Alphabet A1.419,79+14,75+1,05%
Apple309,63+6,44+2,12%

ETF-Rahastot

NimiViimeinenMuut.Muutos %
SPDR S&P 500326,65+2,20+0,68%
Invesco QQQ Trust Se.218,99+1,84+0,85%
iShares S&P Europe 3.46,18000,00000,00%
SPDR Gold Shares146,02-0,85-0,58%
SPDR S&P Metals & Mi.27,8200-0,4500-1,59%
iShares MSCI Emergin.45,3500+0,3000+0,67%

Korot&Joukkovelkakirjat

NimiKuukausiViimeinenMuut.
Euro BTPMaalis 2020142,89+0,52
US 10 YR T-NoteMaalis 2020128,82-0,04
US 30Y T-BondMaalis 2020156,73-0,10
UK GiltMaalis 2020131,36-0,20
Euro BundMaalis 2020171,31-0,07
Euro SCHATZMaalis 2020111,912-0,010

 

 

 

 

 

 

Google+:n avulla
tai
Rekister?idy s?hk?postitse